>   Zdrowie

>   Wzmacnianie zdrowia

>   Porady zdrowotne

>   Dolegliwości

>   Dieta i kuchnia

>   Zdrowa żywność

>   Odchudzanie

>   Stres i psychika

>   Zdrowy sen

>   Ćwiczenia fizyczne

>   Masaż i SPA

>   Medycyna

>   Medycyna naturalna

>   Gabinety

>   Poradniki

>   Produkty

>   Subskrypcja

>   Linki

>   Kontakt

 
 
 

MASAŻ i SPA - Relaksacyjny punktowy masaż twarzy

 

Japoński masaż twarzy

 

Japoński masaż twarzy jest masażem punktowym o działaniu relaksującym, odmładzającym i ujędrniającym skórę oraz sprowadzającym głęboki komfort psychiczny. Można by nazwać go akupresurą twarzy, a często nazywany jest także shiatsu (dobroczynne uciskanie punktowe) twarzy.
Uciska się specyficzne (odpowiednio dobrane) punkty twarzy, głowy, szyi i karku o działaniu regenerującym, odmładzającym i witalizującym.
 

masaz-twarzy Punkty te znane są także w tradycyjnej akupunkturze, a w masażu uciskowym punktowym shiatsu nazywane są tsubo.
Efektem takiego masażu jest zarówno lokalne poprawienie ukrwienia i tonusu mięśniowego okolicy twarzy, jak i wprowadzenie w stan równowagi układu nerwowego (równowagi pomiędzy pobudzeniem i odpoczynkiem w autonomicznym układzie nerwowym).
Zarówno samo ogólne odprężenie psychiczne, jak i miejscowe poprawienie ukrwienia i dotlenienia okolicy głowy i twarzy daje wizualny efekt odmładzania.
 
 

 
Masaż twarzy może łączyć w sobie elementy masażu wschodniego (shiatsu, tuina), masażu szwedzkiego (współczesnego klasycznego) oraz drenażu limfatycznego.

Japoński masaż twarzy jest atrakcyjny i praktycznie użyteczny zarówno dla pań, jak i dla panów. Panie częściej koncentrują się na efekcie ujędrniania skóry oraz odmładzania i upiększania twarzy. Jednak nie mniej istotnym i atrakcyjnym jego rezultatem jest wspomniane już odprężenie i uspokojenie psychiczne, a ponadto zmniejsza on obrzęki i opuchnięcie twarzy wynikające ze zmęczenia i niewyspania. Zmniejsza worki pod oczami. Opuchnięcie takie często ma związek z gromadzeniem się nadmiaru wody i limfy oraz zmniejszeniem elastyczności mięśni. Masaż jest pomocny w ich doprowadzeniu oraz pomaga mięśniom odzyskać dobrą formę.
  

Japoński masaż twarzy jest metodą nieinwazyjną. Efekt upiększenia uzyskuje się poprzez pomaganie tkankom twarzy w powrocie do dobrej formy.
W pierwszej części masażu wykonuje się zazwyczaj ruchy głaskające i rozcierające. Do tej części masażu często używa się dodatkowo odpowiednich kremów pielęgnacyjnych i modelujących. Ponadto zastosowanie znajdują produkty zawierające m.in. wyciąg z ryżu, sake, alg, czy glinki białej i zielonej.
 

W drugiej części masażu stosuje się uciskanie punktów akupresury (punktów tsubo) w rejonie twarzy, szyi oraz karku.
Przykładem może być punkt w zagłębieniu dolnego brzegu kości jarzmowej (kość policzka). Oddziałuje on zarówno przeciwbólowo na okolicę twarzy, jak i poprawia kondycję nerwu twarzowego. Uciskać można punkty dookoła oczu, dookoła ust, linie poziome punktów na czole, czy też punkty leżące na głowie na osi ciała.
masaz-twarzy  



W trzeciej, ostatniej części masażu stosuje się masaż chłodnymi kamieniami, zazwyczaj jest jadeit lub nefryt. Element ten, oprócz działania relaksującego, pomaga zamknąć pory skóry i przywrócić skórze odpowiednią jędrność.